filterbg

Szukaj materaca

Nie wiesz jaki materac wybrać?

Materac to konstrukcja stworzona po to, aby zapewnić ciału odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Dobrze dobrany zapewnia komfortowy, zdrowy i bezpieczny sen. Nawet najlepsza sofa, narożnik, czy wersalka nie zapewni nam tego, gdyż meble te zwykle są twarde, przeznaczone do ekspolatacji w pozycji siedzącej lub do okazjonalnego snu.

Fotele

Aktywne filtry

Meble tapicerowane

Meble tapicerowane - to powierzchnie użytkowe pokryte materiałami obiciowymi na wyściółce, np. tkaniną, skórą czy skajem. Wytwarzaniem mebli tapicerowanych zajmuje się tapicer - rzemieślnik który zajmuje się również tzw. renowacjami, zwłaszcza mebli zabytkowych. Rzemieślnik to wykwalifikowany pracownik, który częściowo lub całkowicie ręcznie wytwarza lub tworzy przedmioty materialne takie jak np. meble tapicerowane.

Meble tapicerowane kiedyś i dziś

Meble tapicerowane nie są czymś nowym w dziejach ludzkości. Człowiek od zawsze interesował się architekturą i wystrojem wnętrz, a meble wytwarzaliśmy praktycznie od początku istnienia człowieka. Historia mebli tapicerowanych jest nieco krótsza niż historia ludzkości czy architektury, ale równie ciekawa. Pierwsze meble były tworzone w czasach starożytnych i dotyczyły rejonów Egiptu i Mezopotamii około 4000 lat p.n.e. Pierwsze meble były wykonane najprawdopodobniej z drewna cedrowego i cechowała je minimalistyczna konstrukcja pokryta okładziną.

Tradycyjna tapicerka wykorzystuje materiały takie jak sprężyny śrubowe (od 1850 r.), sierść zwierzęcą (konia, świni czy krowy), włókno kokosowe, słomę, siano, tkaninę jutową, płótno lniane, watolinę, gdzie każda warstwa jest wytwarzana ręcznie. W przeciwieństwie do tego, dzisiejsi tapicerzy używają materiałów syntetycznych, takich jak dakron i winyl, sprężyny serpentynowe i tak dalej.

W XVIII-wiecznym Londynie rzemieślnicy często pełnili funkcję dekoratorów wnętrz, odpowiedzialnych za wszystkie aspekty wystroju pokoju.

Meble tapicerowane z funkcją spania

Meble tapicerowane z funkcją spania to dodatkowa bardzo przydatna funkcja, która pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w salonie, a także umożliwia bezproblemowo udzielić noclegu niespodziewanym gościom.

Czy warto wybrać meble tapicerowane z funkcją spania? Do salonu jak najbardziej, natomiast w przypadku sypialni należy się zastanowić. Jeśli posiadasz mały metraż, to wybór tego typu mebli tapicerowanych zapewnia uniwersalność: za dnia mebel pełni funkcje kanapy a wieczorem staje się łóżkiem.

Tego typu meble zaoszczędzą sporo miejsca, jednak, jeśli pozwala na to Twój metraż lepszym wyborem jest posiadanie własnego, łózka z wygodnym materacem. Jeśli musisz postawić jednak na mebel z funkcją spania, który będzie używany codziennie - to nie oszczędzaj na jakości. Pamiętaj, człowiek spędza aż 25 lat swojego życia na spaniu!

Sen to ważna sprawa - śpimy aż 25 lat*

Aż 74% Polaków uważa, że ​​#sen jest dla nich wartościowy i starają się jak najlepiej wykorzystać każdą godzinę. Wierzymy, że sen to przede wszystkim połączenie przyjemności (75%) i potrzeb fizycznych (73%). Sen według 14% badanych to luksus, na który nas często nie stać. Tylko cztery procent procent Polaków traktuje sen jako o marnowaniu czasu.

* Badanie według raportu „Sen Polaków” (na zlecenie marki Dormeo), na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 1000 internautów w wieku 18 lat i starszych przez TNS Polska.

Komplety Wypoczynkowe do salonu

Komplety wypoczynkowe to popularny asortyment w ofercie mebli tapicerowanych. Wyposażenie salonu w zestaw mebli o ujednoliconej kolorystyce dodaje uroku i atmosfery naszemu salonowi. Komplet wypoczynkowy zwykle zawiera kanapę, fotel oraz pufę.

Wybór kompletów wypoczynkowych jest bardzo praktyczny, odpowiedni na różne okazje, aby każdy członek rodziny mógł wypoczywać tak, jak mu się podoba. Komplety wypoczynkowe mają wiele zalet: jednolitą kolorystykę i styl, a także zazwyczaj wykonane są z tych samych materiałów. To duże udogodnienie i wygoda dla kupujących. Decydując się na komplety wypoczynkowe nie trzeba tracić czasu na szukanie spójnych mebli służących do wyposażenia salonu.

Tapicerowane meble od producenta

Producent mebli tapicerowanych jest w stanie zaoferować najniższe ceny i korzystne rabaty. Producenci mebli tapicerowanych oferują meble wypoczynkowe, narożniki, kanapy, fotele w atrakcyjnych cenach. Nasz internetowy sklep meblowy materacemtm.pl oferuje Państwu darmową wysyłkę raz wysokiej jakości produkty.

Tanie meble tapicerowane - czy to możliwe?

Tanie meble tapicerowane – czy to możliwe? Jest takie powiedzenie, że biedni płacą dwa razy: meble tapicerowane nie są wyjątkiem: meble tapicerowane wykonane przez profesjonalistów, starannie wykonane z najwyższej jakości materiałów, nie są tanie. Ze względu na rodzaj użytych materiałów koszt produkcji mebli tapicerowanych jest bardzo wysoki, ale w dłuższej perspektywie żywotność tego rodzaju mebli jest znacznie dłuższa – inwestycja w meble tapicerowane się opłaca.